media punk

Mans variants Radio Naba un Latvijas Radio 5 samierināšanai, īsais variants (principā domāju, ka tā bija jādara jau no paša sākuma).

Radio Nabai atstāt frekvenci, “piecinieku” projekts lai darbojas internetā. Protams, brīvi vienojoties par apmaiņu ar ētera laikiem un materiāliem. Naudu lai dala vai nu LR valde, vai tās izveidota komisija, katrai projekta daļai pēc spējām un vajadzībām. Un tad tālāk pamazām skatāmies, kur tā sinerģija aizved.

Kāpēc tieši tā?

Nu, vienkārši konsekvences vārdā, un tādēļ, ka manuprāt nav jēgas šķiest resursus, lai būvētu kaut ko, kas jau ir.

Toms Grēviņš ir pats apstiprinājis, ka viņu un “pieciniekus” radio frekvence neinteresē. Tāpat jāatzīst, ka “piecinieki” ir pierādījuši savas spējas un ambīcijas darboties digitālajā un sociālo mediju vidē. Tad kāpēc tā arī neturpināt? Un digitālo platformu attīstībai naudu tiešām arī varētu piešķirt. Neredzu problēmu. Jaunu studiju būvei gan drīzāk nē…

Savukārt Radio Naba problēma ir bijusi nepietiekama apraide. Tāpēc to ir jāuzlabo, un tam ir nepieciešami papildu līdzekļi. Nevar prasīt no radiostacijas reitingus, ja tā ir dzirdama tikai Rīgā. Tāpat būtu pat vairāk nekā vēlams uzlabot esošo Radio Naba studiju. Padomāsim kaut vai par tādām elementārām lietām ka mikrofonu statīvi, kuri pie mazākās kustināšanas drausmīgi čīkst, kas ir dzirdams arī ēterā. Tas, protams, tikai viens piemērs.

“Piecinieku” līderis Kārlis Dagilis tviterī pauž atzinību par dažiem Radio Naba raidījumiem.

Nu, un citiem tikmēr patīk Grēviņš.

Par gaumi nestrīdās, vai ne? Tad atstāsim frekvenci Radio Naba un piešķirsim plašāku apraidi, bet “pieciniekiem” ļausim visu enerģiju veltīt tai jomai, kurā viņi jau sevi pierādījuši, proti, internetam un sociālajiem tīkliem.

Didzis Melbiksis

Multilingual citizen. Europe, Sweden, media, politics.Feedback
& suggestions
can be directed to


Powered by WordPress.
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.