media punk

Gandrīz visas politiskās debates pašlaik norisinās par jautājumiem, kas saistīti ar labējo ekstrēmismu. Imigrācija, etniskā piederība, bēgļu tematika, baltums, rase, labējo ekstrēmistu grupējumi, segregācija, rasisms, antirasisms — debates fokusējas uz šiem jēdzieniem, terminiem un fenomeniem.

Medijiem ir ļoti ērti atrast kādu pustraku ekstrēmistu, kurš komentē internetā. No tā sanāk labi virsraksti. Un tieši tāpat pēc tam var mediju pašlabumam izmantot uzbrukumus miermīlīgām cilvēku sapulcēm.

Visu ziņu redakciju vadītāji uzskata, ka ziņot par grautiņiem etniski segregētos rajonos ir kaut kas aizraujošs. Taču vienmēr būtu jāuzdod jautājums: Kāpēc pastāv labējais ekstrēmisms? Kāpēc labējais ekstrēmisms ir tik izplatīts salīdzinot, ar, piemēram, laiku pirms vienas paaudzes.

Atbildes pirmkārt ir rodamas tajā politikā, kura ir pieļāvusi ļoti lielu bezdarbu, vājinājusi sociālās drošības sistēmu, vairojusi segregāciju teju visās nozarēs un daudzos cilvēkos iznīcinājusi cerību par pieņemamu nākotni.

Jorans Greiders, sociāldemokrātisks žurnālists

Didzis Melbiksis

Multilingual citizen. Europe, Sweden, media, politics.Feedback
& suggestions
can be directed to


Powered by WordPress.
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.