media punk

Sandra Veinberga šonedēļ nāca klajā ar skaļu paziņojumu. Proti, viņa TVnet Spogulim vairs nerakstīšot, jo viņai “neesot akceptējama cenzūra”.

Cenzūra ir Satversmes pārkāpums. Vārdu sakot, joki mazi, ja tiešām kaut kas tāds mūsu valstī notiek. Vēl jo vairāk, ja to dara kāds no lielajiem medijiem.

No TVnet galvenās redaktores Zitas Lundes noskaidroju, ka runa šajā gadījumā nav par Sandras Veinbergas rakstīto, bet gan par mistiskā (anonīmā?) fantomžurnālista Olivera Everta rakstu. Konkrēti – šī gada 25. janvāra publikāciju ar nosaukumu “Kad Parādnieka un Belēviča prātu apreibina reliģijas iedvesmots absolūtisms”.

Kā skaidro Lunde, Everts “šajā gadījumā ir izmantojis imunitāti, lai pielīdzinātu nedzīvu bērniņu lopiem kautuvē, kas nesaskan ar mūsu ētiku un gluži vienkārši ir pretīgi”. Viņasprāt šeit nav runa par cenzūru, bet gan atšķirīgiem viedokļiem un izpratni par ētiku. Raksts esot vienkārši izrediģēts, izlabojot viena teikuma daļu. Lunde arī uzsver, ka TVnet uzņemas redakcionālo atbildību par publikācijām. Ja kāds raksts nesaskan ar redakcijas nostāju, tad to var arī nepublicēt.

Pēc portāla galvenās redaktores komentāriem man rodas ļoti lielas šaubas par Veinbergas apgalvojumu patiesumu. Manuprāt nevienam medijam nav pienākums publicēt visus rakstus, kas iesniegti — arī tad, ja ar konkrēto autoru ir ilglaicīga sadarbība. Tāpat šeit jāvaicā arī par to, kāda īsti ir Veinbergas saistība ar šo Oliveru Evertu.

Didzis Melbiksis

Multilingual citizen. Europe, Sweden, media, politics.Feedback
& suggestions
can be directed to


Powered by WordPress.
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.