media punk

16. februārī nosūtīju zemāk iekopēto e-pastu Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei. Atbildes nav joprojām. Ir tikai pārsūtīta vēstule, ko NEPLP pēc paskaidrojumu pieprasījuma saņēma no Rīga TV24. Un teksts, ka padome esot vērsusies Latvijas Žurnālistu asociācijā pēc vērtējuma.

Es gan nedomāju, ka manā e-pastā ir postulēta tik sarežģīta ētiska dilemma, ka NEPLP to nespētu pati komentēt. Teikšu godīgi — nezinu vēl tādus piemērus Eiropā, kur tas, ka parlamentā ievēlēts politiķis vada raidījumus par politiku, tiktu atzīts par pieņemamu praksi. Šnore savā raidījumā pat nekautrējas “intervēt” savas partijas biedrus (piemēram, Kiršteinu). Šāda rīcība grauj visu mediju vidi kopumā un ir kā minimums nosodāma. Ļoti žēl, ja NEPLP to nesaprot. Ja saprot, sen jau varēja atbildēt likumā noteiktajā kārtībā (30 dienu laikā).

Šajā brīdī jau sāku apjaust, ka nekādu atbildi pēc būtības nesaņemšu un ka politiķis tā arī turpinās vadīt raidījumu par politiku. Vai šāda situācija ir pieļaujama, it īpaši informatīvā kara laikā? To lai katrs spriež pats. Es savu pozīciju esmu paudis, un man atšķirībā no NEPLP nav nepieciešamas mēnešiem ilgas birokrātiskas kustības un bezjēdzīgas konsultācijas.

Sveicināti,

Ar šo e-pastu vēršos pie visiem padomes locekļiem un lūdzu skaidrot sekojošo. Proti, Rīga TV24 ir raidījums “Globuss”, kuru vada Saeimas deputāts Edvīns Šnore. Konkrētais TV kanāls saņem arī sabiedriskā pasūtījuma naudu.

Es tiešām neesmu redzējis tik klaju elementāru žurnālistikas profesijas standartu pārkāpumu. Ievēlēts politiķis nav un nevar būt žurnālists, un nekādā gadījumā ne TV raidījuma vadītājs – arī par ārpolitikas tēmām. Šīs lomas vienkārši nav savienojamas.

Kā jūs komentētu šo situāciju, un kādas jūsu skatījumā ir iespējas šo mediju vides kropļošanu labot?

Būšu pateicīgs par operatīvu un kodolīgu atbildi no katra (!) padomes locekļa.

Didzis Melbiksis

Multilingual citizen. Europe, Sweden, media, politics.Feedback
& suggestions
can be directed to


Powered by WordPress.
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.